Sıkça Sorulan Sorular

Duman Değil Buhar üzerinden yapacağınız alışverişlerinizle ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını aşağıda sizler için derledik.


Ürünleriniz diğer sitelere göre neden çok ucuz?

Ürünleri kendimiz ithal olarak getirttiğimiz için ve ayrıca bir aracıdan ürün almadığımız için fiyatlarımız diğer internet sitelerine kıyasla daha uygundur.

Ürünleriniz Orjinal mi?

Ürün isminin başında (Clone) yani klon ibaresi görmediğiniz tüm ürünlerimiz orjinaldir hepsinde barkod sorgulaması yapabilirsiniz.

Sipariş verdim ne zaman elime ulaşır?

Biz Hafta içi 17:00'a kadar verilen siparişleri aynı gün içerisinde kargo yapmaktayız.Gönderim yaptığımız İl 'İstanbul' olup örnek kargo sürelerini aşağıda ki tablodan kontrol edebilirsiniz.


Ürün ve HizmetlerKapsamTeslimat Hizmet Günleri Hedeflenen Teslim Süresi*
(gün x saat)Minim​umMaksimum
Şubeden Şubeye600 km altıPazartesi - Cuma // 09:00 – 18:00 1 İş Günü2 İş Günü
600 - 1200 km arasıCumartesi // 09:00 – 17:002 İş Günü3 İş Günü
1200 km üstü 3 İş Günü4 İş Günü
Kapıdan Şubeye600 km altıPazartesi - Cuma // 09:00 – 18:001 İş Günü3 İş Günü
600 - 1200 km arasıCumartesi // 09:00 – 17:002 İş Günü4 İş Günü
1200 km üstü 3 İş Günü5 İş Günü
Şubeden Kapıya600 km altıPazartesi - Cuma // 09:00 – 18:00 1 İş Günü3 İş Günü
600 - 1200 km arası2 İş Günü4 İş Günü
1200 km üstü3 İş Günü5 İş Günü
Kapıdan Kapıya600 km altıPazartesi - Cuma // 09:00 – 18:00 1 İş Günü4 İş Günü
600 - 1200 km arası2 İş Günü5 İş Günü
1200 km üstü3 İş Günü6 İş GünüSatın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?

İlgili banka tarafımıza ödeme yaptıktan veya kapıda ödeme olarak sipariş verdikten sonra teslimat süresi belirtilmedikçe hafta içi 17.00'a kadar verilen tüm siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Pazar günü verilen siparişler ise Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Alışveriş esnasında belirtilen 1-3 iş günü gibi ibareler, kargo firmasının ürünü teslim etme süreleri olup, bizim kargoya verdiğimiz günden itibaren geçerli olan tahmini ortalama teslim sürelerdir. İklim koşulları, kargo firmasıyla ilgili olağanüstü durumlar ve tüketicinin adres bilgilerinin yetersiz olması durumunda teslimat süresi uzayabilir.,

Ürünler garantili mi?

Türkiye'de hiç bir elektronik sigara ürünü veya yedek parçasının Türkiye'de garantisi yoktur. Garantilidir diyen satıcılara itimat etmeyiniz. Dolandırılabilirsiniz!

Satış sonrası bozulma gibi bir durumda ne yapacağım ücret iadesi alabilir miyim?

Yalnızca sıfır (jelatinli) açıldığı anda çalışmayan bozuk çıkan ürünlerde ücret iadesi veya değişim yapılmaktadır. Süre belirtmeksizin kullanıldıktan sonra bozulan ürünlerde bu durum söz konusu olmamaktadır.
Satış sonrası servisimiz cihaz tamir edildiği taktirde ücretlidir,müşteri tarafından onay alındığı taktirde tamirat işlemi yapılır 
Ürün tamir edilemez ise müşteriye aynı şekilde gönderimi yapılır, bu işlem sonrası herhangi bir ücret talep edilmez


Kargo takip numaramı nereden öğrenebilirim?

Sipariş sonrasında kargo takipleri aynı gün 21.00'a kadar mng kargo bizde kayıtlı telefon numaranıza sms olarak gönderiyor.Telefon numaranızı yanlış veya eksik girmeniz durumunda canlı destek bölümünden yazıp kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

Kargoyu açabilir miyim?

Kargo poşetini her kargocu açtırmamakta bunun bizimle bir ilgisi yoktur biz tabi ki müşterilerimize açıp kontrol etmesini her hangi bir sorunda tutanak tutturmasını bizim açımızdan da iyi olmaktadır.Kargoyu kargo şubesinden teslim aldığınız taktirde açtırabiliyoruz tarafımızdan kargo şubesine resmi bir mail gönderilmekte buna istinaden açtırılmaktadır.

İki farklı tarihte aldığım ürünü tek kargo olarak göndermeniz mümkün müdür?

İki farklı tarihte satın aldığınız ürünleri tek kargoda birleştirme uygulaması genel bir uygulama olmayıp, mümkün olabilen ürünlerde mutlaka üyelerimize bilgi verilmektedir. Kargo bekletme ve/veya birleştirme uygulaması size en uygun kargo fiyatı anlaşması ile ve en düşük genel giderlerle (personel ve depolama) en uygun fiyatla ürünler sunulabilmesi ilkesine ilave yükler getirebildiğinden ancak çok özel ürün koşullarında mümkün olabilmekte ve bununla ilgili bilgiler tüm üyelerimize duyurulmaktadır. Bu çok özel koşullar dışında kargo birleştirme uygulaması maalesef mümkün olmamaktadır.

Ürünüm hangi kargo firması ile gönderilecek?

Satın almış olduğunuz ürünler anlaşmalı olduğumuz Mng Kargo ile gönderilmektedir.

Kargo ücretleriniz nedir?

150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo masrafı kapıda ödeme alışverişlerde tarafımızca karşılanmaktadır. Kapıda Ödeme ve 150 tl altında yapılan alışverişlerde il merkezlerine 9.50 TL,mobil (ilçe.köy..vs) bölgelere kargo ücreti uygulanmaktadır. Siparişinizin son aşamasında ürün fiyatına eklenmektedir.

Ürünüm, kargoya verildikten kaç gün sonra bana ulaşır?

Siparişiniz normal şartlarda kargoya verildikten sonra 1-3 iş günü içerisinde size ulaşacaktır. Oluşabilecek iç aksaklıklar tarafinıza mutlaka e-mail yolu ile bildirilecektir. Yaşanmasını hiç istemediğimiz bu tür aksaklıklar için şimdiden özür dileriz. Nüfusu 25.000 altında ve/veya Mng Kargo şubesi bulunmayan kimi ilçe, kasaba ve köylere haftanın belirli günleri teslimat yapılıyor olabileceğinden, bu yerlere teslimat sürelerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. 

Ürünleri gelip alabilir miyim?

Malesef,yalnızca online satışımız bulunmaktadır.Mağaza şeklinde bir yerimiz mevcut değildir.

Kargo gelmiş, ancak adresimde kimseyi bulamamış. Ne yapmalıyım?

Kargo firması ile yapmış olduğumuz anlaşma neticesinde, kargonuzun tesliminin yapılabilmesi için adresinize farklı zamanlarda olmak üzere 2 uğrama yapılacaktır. İki uğrama neticesinde de size ulaşamadıkları takdirde ürününüzü kargo şubesinden teslim almanız gerekmektedir.

Henüz kargoya verilmemiş olan alışverişimdeki adresi değiştirmek istiyorum?

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde belirtmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerini, ürün hazırlanma sürecine girmeden lütfen müşteri hizmetlerimize bildiriniz.

Adreste bulunamadığım için, kargom geri iade edilmiş. Ne yapmalıyım?

Adreste bulunamamanızdan dolayı iade edilen kargonuz hakkında, iletişim sayfası aracılığı bize bilgi vermeniz durumunda, kargonuz yeniden adresinize yönlendirilmektedir.

Kargomu şubeden kendim gidip teslim almak istiyorum. Mümkün müdür?

Evet mümkündür. Ancak herhangi bir aksilik yaşamamak için, şubeye gitmeden önce irtibata geçmenizi ve şubeden teslim almak istediğinizi belirtmenizi önermekteyiz. Aksi halde siz şubede iken, ürün size teslim edilmek üzere teslimata çıkarılmış olabilir.

Siparişime ait kargo teslimatı hala yapılmadı. Sorun ne olabilir?

Kargolarınızın nerede olduğunu hakkında detaylı bilgiye istediğiniz her zaman kargo firmasına ait olan telefonlardan ulaşabilirsiniz. Bilgilerde bir anormallik yada hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfası aracılığı ile bize bilgi vermenizi rica edeceğiz.

Haftasonu ürün teslimatı yapıyormusunuz?

Çalışmış olduğumuz Mng Kargo firmasının sadece hafta içi muhit teslimatları vardır.dumandegilbuhar
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz